Jesteś tutaj: Strona głównaO firmie

O firmie

O firmie

Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie Europa wiceliderem rynku.

TU na Życie Europa S.A. na koniec I półrocza 2013 r. pozostaje wiceliderem wśród ubezpieczycieli życiowych. Spółka wypracowała 2 pozycję na rynku pod względem składki przypisanej brutto, sprzedając polisy za ponad 800 mln. zł (wg MSR) i odpowiednio za ponad 1,1 mld. zł wg PSR. Firma aż pięciokrotnie zwiększyła sprzedaż w porównaniu do pierwszej połowy 2012 r.

Innowacyjni. Profesjonalni. Skuteczni.

Profesjonalni
od zawsze
Grupę Ubezpieczeniową Europa tworzą TU Europa S.A., TU na Życie Europa S.A., a od 2012 r. także Open Life Towarzystwo Ubezpieczeń Życie S.A. oraz spółki EUROPA.UA działające na Ukrainie.
Od ponad 17 lat kreujemy nowatorskie produkty dostosowane do potrzeb naszych Klientów. Akcjonariuszami posiadającymi największą ilość akcji TU Europa S.A. od 2012 r. są Talanx International AG będący cześcią Talanx AG - pozostającego w ścisłej czołówce firm ubezpieczeniowych w Niemczech oraz Meiji Yasuda Life Insurance, (jeden z największych ubezpieczycieli na świecie).

graf-01_final_12.png


Specjalizujemy się w ubezpieczeniach powiązanych z produktami finansowymi, ściśle współpracując z sektorem finansowym w Polsce, w tym z wiodącymi bankami oraz dużą grupą pośredników finansowych. Jako innowator bancassurance kreujemy nowe trendy w ubezpieczeniach dedykowanych dla polskiego sektora finansowego i aktywnie wpływamy na kształt tego rynku. Już od 2001 r. jesteśmy organizatorem prestiżowego Europejskiego Forum Bankowo-Ubezpieczeniowego, które stało się miejscem dialogu i wymiany doświadczeń z zakresu bancassurance.

Dążymy do prowadzenia działalności w zgodzie z zasadami określonymi w Rekomendacjach Bancassurance, przygotowanych we współpracy Polskiej Izby Ubezpieczeń ze Związkiem Banków Polskich tj:
  • I Rekomendacji dobrych praktyk na polskim rynku bancassurance w zakresie ubezpieczeń ochronnych powiązanych z produktami bankowymi
  • II Rekomendacji w sprawie dobrych praktyk w zakresie ubezpieczeń finansowych powiązanych z produktami bankowymi zabezpieczonymi hipotecznie
  • III Rekomendacji dobrych praktyk na polskim rynku bancassurance w zakresie ubezpieczeń z elementem inwestycyjnym lub oszczędnościowym.
Za nieodłączny element swojej obecności na rynku uznajemy Społeczną Odpowiedzialność Biznesu (CSR), czego wyrazem jest dbałość o otoczenie, w jakim funkcjonujemy. Prowadzimy działalność w sposób przyjazny dla natury, mądrze i efektywnie wykorzystujemy energię oraz stosujemy osiągnięcia techniczne, by zminimalizować ryzyko niekorzystnego oddziaływania na środowisko. Pomagamy i wspieramy najbardziej potrzebujących, otaczając regularną opieką m.in. dzieci z przedszkola w Srebrnej Górze.

W trosce o wysoką jakość usług, dobro Klientów i naszych Partnerów oraz prawidłową atmosferę pracy, wdrożyliśmy Kodeks Etyki, regulujący obszar szeroko pojętej rzetelności i norm postępowania w biznesie.

Potencjał innowacji produktowych

Siłę Europy stanowi kompleksowa oferta naszych produktów i szybkość ich wdrożenia, połączona z szeroką dostępnością w tysiącach placówek w Polsce.

Nasze wyspecjalizowane portfolio koncentruje się na produktach z segmentu bancassurance, dołączanych do kredytów hipotecznych, konsumpcyjnych, kart kredytowych i lokat bankowych:
 
  • ubezpieczeniach finansowych,
  • ubezpieczeniach majątkowych,
  • ubezpieczeniach osobowych,
  • ubezpieczeniach na życie,
  • ubezpieczeniach dla MSP,
  • gwarancjach i eurogwarancjach,
  • ubezpieczeniach zdrowotnych.
Z powodzeniem tworzymy i wprowadzamy na rynek autorskie strategie inwestycyjne.
Udzielamy gwarancji ubezpieczeniowych największym touroperatorom w Polsce i znajdujemy się w czołówce rynku ubezpieczeń turystycznych, które dystrybuujemy w rozbudowanej sieci biur podróży.

Szybko reagujemy na zmieniające się potrzeby rynku i dynamicznie dostosowujemy do nich sposoby działania.

Skutecznie w przyszłość

Kierunek działania Grupy wyznaczają wartości: innowacyjność, profesjonalizm oraz skuteczność. Mamy sprecyzowaną wizję rozwoju, która jest oparta na efektywności, dynamicznym wzroście i zdobywaniu trwałej przewagi konkurencyjnej.  

Nieustannie wspieramy rozwój kompetencji pracowników, dzięki czemu wdrażamy rozwiązania, które są zgodne z najwyższymi standardami i odpowiadają na oczekiwania naszych Klientów. Właśnie z myślą o Klientach tworzymy odpowiedzialną strategię oraz podejmujemy odważne wyzwania, jakie stawia przed rynkiem dynamicznie zmieniająca się rzeczywistość.